Starostlivosť o predĺžené vlasy
!Pozorne si prečítajte tieto informácie!
Dôkladne vyberajte komu zveríte do rúk predĺženie vašich vlasov. Základné informácie čo ne/robiť pred a čo ne/robiť po predĺžení vlasov vám poskytne kaderník/čka.
Tu sú základné informácie:
ČESANIE
- Vlasy prečesávame od končekov pričom si ich voľnou rukou prichytávame pri spojoch, aby sme zabránili narušeniu spojov. Vlasy treba prečesávať až na pokožku, je to veľmi dôležité, aby ste zabránili uzlovaniu pri spojoch a korienkoch. Takisto je to veľmi dôležité pre vlasovú pokožku. Tento úkon robíme veľmi citlivo.
UMÝVANIE
- Predĺžené vlasy vyslovene umývajte v záklone! Pri umývaní v predklone sú vaše vlasy extrémne zaťažené, nehovoriac o tom, že je to bolestivé a veľmi ľahko sa môže stať, že sa vám vlasy zamotajú a/alebo si vytrhnete celé vlasové pramene. Takisto ako pri česaní je veľmi dôležitá vlasová pokožka, ktorú umývame jemnými pohybmi tak, aby sme zabránili chlpeniu vlasov. Používajte len šampón s neutrálnym PH, bez ovocnej a alkoholovej zložky. Následne pokračujeme jemným stláčaním až ku končekom vlasov. Vlasy nešúchame, netrieme a nešklbeme! Aj kvalitné vlasy sa môžu zauzlovať. Nasleduje maska alebo balzám, prípadne aj vhodný kondicionér. Znova bez ovocných a alkoholových prísad, nepoužívajte ani chemicky agresívne masky či balzamy. Nezabúdajte, že niekedy je menej viac a to platí aj v tomto prípade. Teraz môžte takto mokré vlasy kefou na to určenou veľmi opatrne prečesať. Prečesávame iba do dĺžok. Voľnou rukou si vlasy pridŕžajte. Zabránite tak vytŕhaniu spojov. Toto väčšina kaderníkov/čok absolútne neodporúča, no z vlastnej skúsenosti viem, že je to veľmi dôležité.
Umývajte vo vlažnej vode ak je to pre vás znesiteľné, ak nie tak určite nie horúcou vodou - tá extrémne vysušuje vlasy, nielen tie predĺžené, ale aj naše vlastné.
TIP: pri umývaní pokožky majte hlavu mierne zaklonenú do zadu tak, aby vám vlasy pokrývali chrbát, následne si vlasy rozdelte na dve časti dopredu, kde pokračujte v umývaní, vyplachovaní a následne nanášaní masky/balzamu. Masku ani balzam nedávame do korienkov! Môžu sa porušiť spoje a ani pre vlasovú pokožku to nie je vhodné - môže sa začať extrémne mastiť.
VLASY UMÝVAME MAX 2x DO TÝŽDŇA!
dobrá rada
- pri veľmi suchých vlasoch pred umývaním dáme masku/ balzam do končekov
SUŠENIE
- Vlasy nedávame do klasického turbana, ale necháme ich voľne padať a jemne stláčame vodu, odporúčam použiť uterák z mikrovlákna, prípadne bavlny (poslúži aj bavlnené tričko). Šúchanie je absolútne vylúčené! Vlasy tak môžete nezvratne poškodiť. Silno vlnité a kučeravé vlasy sušíme stláčaním od končekov smerom hore kde definujeme vlny/kučery, tu treba použiť prípravok na také vlasy. Do vláskov nakoniec dáme olejček alebo nezmývateľný prípravok. Následne necháme voľne schnúť, češeme až úplne suché! Silno vlnité až kučeravé vlasy nečešieme. Fénovanie neodporúčam, no je dôležité pre vašu vlasovú pokožku, používajte iba vlažný vzduch, a samozrejme následne môžte fénovať až do dĺžok - stále vlažným vzduchom. Veľmi podstatný je smer fénovania. Nefénujte extrémne silným stupňom, fénujte zvrchu po spodok akoby napodobňujete smer česania. Vlasy si pridŕžajte, aby sa neschlpili.
TIP: pri silno vlnitých a kučeravých vlasov sledujte rôzne tipy a triky ako ich udržať v správnej forme.
TIP: najlepšie je spať v dvoch zapletených copoch - zabránite tak chlpeniu vlasov.
Dobrá rada na záver:
Aj keď sa jedná o pravé vlasy zbytočne ich nefarbite, už boli farbené, prípadne odfarbované a farbené, blond vlasy NIKDY neodfarbujeme, nikdy nepoužívame farby (ani tónovacie) z drogérie.Pri nutnom farbení je treba otestovať najskôr na pár prameňoch. Nefarbite si vlasy doma! Zverte sa odborníkom. Nefarbené panenské vlasy zverte do rúk iba odborníkom.
Samozrejme vlasy na predĺženie je spotrebný materiál čo znamená, že sa časom opotrebúva.